Hosteslik Kursu Fiyatları

Hostes yani kabin memuru, uçak içinde bulunan yolcuların rahatlamasını, güvenli hissetmesini sağlamak, acil bir durum karşısında bilgi vermek ve ilk yardım görevini üstlenmek, pilotların talimat ve komutlarını yerine getirmek, uçuş sırasında içecek yiyecek hizmeti sunmak ve ayrıca uçuş sonlandıktan sonra uçağın temizliğini yapmak ile görevli olan kişilere verilen isimdir. Havacılık sektöründe yaşanmakta olan gelişmeler kişilerin hosteslik mesleğine yönelmesine ve bu alanda kendilerini geliştirmek istemelerine neden olmaktadır. Hosteslik kursları, bu sektörde ilerlemek isteyen ve kendini belirli bir düzeye getirmek isteyen kişilerin mesleki alanda ihtiyaç duyabilecekleri tüm bilgileri öğrendikleri eğitimlerdir. Hosteslik kursu fiyatları ise bazı kriterler doğrultusunda belirlenmekte ve farklı yerlerde çeşitlilik gösterebilmektedir. Hosteslik kursu ücretleri, alınacak eğitimin içeriği, süresi, eğitim alınacak kurumun bulunduğu bölge ve eğitimcilerin donanımı gibi kriterler doğrultusunda belirlenmektedir.

Hostes Olmak İsteyen Kişilerde Aranılan Şartlar Nelerdir?

Hava yolları hostes olmak isteyen kişilerde, bazı noktalar aramaktadır. Lisans mezunu, lise mezunu ya da hosteslik sertifikası bulunan kişiler kabin memuru görevi yapabilmektedir. Hava yolu firmalarının ilk tercihi lisans mezunu kişiler olsa da, gerekli sertifika ve eğitimi almış olan kişilerde tercih edilebilmektedir. Hosteslik kursu fiyatları, bu alanda ilerlemek isteyen kişiler tarafından merak edilen bir durum olsa da, bilinmelidir ki bu ücretler kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir. Hostes olmak isteyen kişilerin herhangi bir adli suç kaydı bulunmamalı ve 1.60 cm ile 1.80 cm arasında bir boy uzunluğuna sahip olmalıdır. Bu kişilerin boyları ile ağırlıkları doğru orantılı olmalı ve vücutlarında görünen bölgelerde dövme bulunmamalıdır. Ayrıca hostes olmak isteyen kişilerin güler yüzlü, bakımlı, sabırlı, enerjik, temiz görünümlü, disiplinli, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek ve iletişimi kuvvetli olması gerekmektedir.

Hosteslik Kursuna Kimler Katılabilmektedir?

Hostes olmak isteyen kişilerde belirli kriterler aranıyor olması, hosteslik kursu veren kurumlarında bu kriterler doğrultusunda öğrenci alabilmesine sebep olmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, on sekiz yaşını doldurmuş olan, en az lise mezunu olan, özellikle İngilizce olmak üzere en az bir farklı dil bilen, fiziki bir engeli ve suç kaydı olmayan, belirtilen boy uzunluğuna ve bunun ile orantılı kiloya sahip olan kişiler hosteslik kursuna katılmaya hak kazanmaktadır. Sizlerde hosteslik kursu ve hosteslik kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.


hosteslik kursu