İşaret Dili Eğitimi Kadıköy

İşaret Dili Eğitimi KadıköyBir dil bir insan iki dil iki insan. Yani ne kadar fazla dil öğrenirseniz kendinizi o kadar fazla geliştirmiş olursunuz. Çünkü ne kadar fazla dil bilirseniz o kadar fazla kişiyle iletişim haline girersiniz. Bu sebeple iletişiminizi geliştirmek için öğrenebileceğiniz dillerden bir tanesi de şüphesiz ki işaret dili olacaktır. İşaret dilini yalnızca işitme ve konuşma engelli vatandaşlar değil aynı zamanda herhangi bir engeli olmayan kişiler de öğrenmektedir. Çünkü çevrelerinde işitme ve konuşma engelli bireyler olabileceği gibi bunu tamamen sosyal sorumluluk olarak görüp de işaret dilini öğrenen kişiler bulunmaktadır. Bu sebeple işaret dili kurslarının sayısını yıllar geçtikçe artış göstermektedir.

İşaret dili eğitimi Kadıköy bölgesinde de oldukça popülerdir. Kadıköy’de birçok farklı işaret dili kursu bulunmaktadır. Bu kurs sayıları geçmiş dönemlerde bu kadar fazla değildi fakat günümüzde bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda online kursların da artış göstermesi de oldukça olumlu bir gelişme. Ne kadar fazla kurs olursa o kadar fazla işaret dilini öğrenen kişi olacaktır. Bu işaret dili de öğrenilmesi durumunda işitme engelli vatandaşlarla iletişim daha kolay bir hal alacaktır. Kişilerin en büyük yanılgılarından bir tanesi işitme engelli vatandaşların sayıca az olduklarını düşünmesi. Türkiye’de yaklaşık olarak 3 milyon kişi işitme engelli. Bunun da yaklaşık olarak her 25 kişiden 1 kişinin işitme engelli olması anlamına geliyor.

İşaret dili eğitimi de aynı yabancı dil eğitimi mantığına dayanmaktadır. Yani temelden zora doğru bir gidişat olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Kurstan kursa saatlerde değişim söz konusu olsa da genel olarak 100-120 saatlik bir eğitim sonucunda işaret dili konusunda kendinizi bir hayli geliştireceğinizi söyleyebiliriz. İşaret dili bilmek yalnızca sosyal sorumluluk için değil aynı zamanda iş bulmak için de iyi bir yatırım olarak görülebilir. İşaret dili çünkü oldukça önemli bir dildir ve bu dili bilinen kişiler işaret dili tercümanlığı başta olmak üzere birçok kurumda görev alabilir. Bu sebeple vakti olan kişiler için oldukça iyi bir bilgi yatırımı olacaktır.

Sizi Arayalım

 

Güvenlik Doğrulaması


hosteslik kursu