Pilates Eğitimi İstanbul

Pilates Eğitimi İstanbul

Pilates tarihsel olarak 20. Yüzyılın ilk yarısında ortaya çıkan ve zamanla teknik olarak geliştirilen bir tür fiziksel fitness sistemidir. Pilates ilk olarak Birinci Dünya Savaşı sırasında yaralanan askerlerin tedavisi için kullanılmıştır. Zaman içerisinde vücut dengesini geliştirmek amacı ile de kullanıldı. Pilates eğitimi İstanbul ile pilates sporunu yaparak sizlerde vücut dengenizi ve esnekliğinizi kolayca artırabilirsiniz.

Pilatesin yararları

Pilatesin herkes tarafından bilinen yararı esnekliği sağlamasıdır. Bunun yanı sıra merkez bölgesinin kuvvetlendirilmesi için de bu spor dalı tercih edilebilir. Pilates tüm vücudu çalıştırmakla beraber aksatmadan yapılan bu spor dalı sırt ağrısını en aza indirir.

Kemik yoğunluğunu artırmak isteyenler genellikle ağırlık çalışırlar. Ağırlık çalışmanın kemik yoğunluğunu artırdığı kabul edilmektedir. Fakat Pilates çalışmak da kemik yoğunluğunu artırmaktadır. Ağırlık çalışmak istemden kemik yoğunluğunu artırmak isteyenler için pilates oldukça iyi bir seçenek olacaktır.

Pilates fazla kilolardan kurtulmak için de etkili bir yöntemdir. Düşük şiddette yapılan pilates ile dakikada 4 kalori yakılabilir. Orta düzeyde yapılan pilates ise dakikada 6 kalori yakarken yoğun tempoda yapılan pilates egzersizleri ile dakikada yaklaşık 7 ya da 8 kaloriye kadar yakılabilir.

Pilatesin en bilinen yararları arasında hiç şüphesi esnekliği artırmasıdır. Pilates eğitimi İstanbul ile esnekliğinizi kolayca artırabiliriniz. Esnekliğin yanı sıra gücü ve dengeyi de artıran pilates sakatlanma riskini de en aza indirir. Esnekliğin, sakatlığı engellemesinin sebebi ise hareket menzilini artırmasından kaynaklanmaktadır. Örneğin diz ardı kirşinin normal esnekliğinden 10 derece artması yere düşen bir eşyayı yere eğilip alırken belin sakatlanması ihtimali oldukça azaltır. Pilatesin kas, bağ doku ve eklemler üzerindeki stres azaltma özelliği vardır ve bu urum hareketlerin daha bilinçli ve verimli yapılmasından kaynaklanmaktadır.

Ayrıca pilates vücut duruşunu düzeltir, kardiyovasküler kondisyonu artırır, esnekliği artırır, karın kaslarını güçlendirmekle beraber sırt kaslarının güçlenmesini de sağlar. Pilates eğitimi İstanbul sizlere işinde uzman kişilerin rehberliği ile hizmet vermektedir. Doğru bir şekilde ve istikrarlı olarak uygulanan pilates egzersizleri sayesinde yukarda sayılan tüm faydaları zaman içerisinde kendinizde görebilirsiniz.

 


hosteslik kursu