Resim Analizi Eğitimi İstanbul

Çocuklar küçük yaşlardan itibaren resim yapmayı severler. Eğer çocuğunuz resim yapmayı sevmiyorsa bunu onun küçük yaşlarından itibaren aşılamanızı öneriyoruz. Bu sayede hayal gücü çok daha yüksek bir çocuk yetişmiş olacaktır. Fakat çocukların çizmiş oldukları resimleri sıradan resimler olarak görmemek gerekir. Çizdiği kişiler, bu kişilerin birbiriyle yakınlıkları, kullanılmış olan boya rengi ve bunun gibi birçok unsur aslında çocuğun bilinçaltını, psikolojisi, ebeveynleri ve diğer kişiler hakkında düşündüklerini en iyi şekilde yansıtmaktadır. Bu sebeple de resim analizi oldukça önemli bir dal olmuştur ve bu konuda uzmanlaşan birçok kişi bulunmaktadır. Sosyoloji uzmanları, psikologlar, sosyal hizmet uzmanları ve daha birçok iş kolundaki kişiler resim analizi konusunda uzmanlaşmaktadır. Tabii ki bu elde etmiş oldukları bilgileri de eğitim kurumlarında sunmaktadır.

Resim analizi eğitimi İstanbul ilinin birçok farklı bölgesinde sıklıkla verilen eğitim türlerinden bir tanesidir. Geçmiş dönemlerde aileler çocuklarının psikolojik olarak zorlu günler geçirdiklerini düşündükleri vakit doğal olarak direkt psikologları tercih ederlerdi. Fakat kişinin kendi çocuğunun sorunlarını kendisinin bulması kadar önemli ve değerli bir şey yoktur. İşte resim analizi eğitimleri bunu size sunmaktadır. Aynı zamanda almış olduğunuz eğitim sonucunda sertifika almaya da hak kazanırsınız. Bu konuda daha derin çalışmalar yapmanız halinde de aslında siz de bir resim analizi uzmanı olabilirsiniz ve diğer ailelerin çocuklarının resimlerini yorumlayacak bilgi ve birikiminiz olacaktır.

Resim analizi eğitimi tamamlandığı vakit çocuklarınızın çizmiş olduğu resimlere daha farklı gözle bakabileceksiniz. Aslında birçok resim altında çok derin anlamlar barındırıyor olabilir. Bu anlamlar çocukların resimlerinde çok daha net bir şekilde ön plana çıkıyor. Bir yetişkin resim çizerken sanat eseri ortaya çıkarmak için çizer. Fakat bir çocuğun çizdiği resimler tamamen saf duyguları ifade etmektedir. Ailesi hakkında, okulu hakkında, kendisi hakkında birçok bilgiyi bu resimlerle yorumlamak mümkündür. Bu sebeple siz de çocuğunuzu daha iyi tanımak ve nasıl bir ruh halinde olduğunu daha net bir şekilde anlamak için resim analizi eğitimi İstanbul ilinin birçok farklı bölgesinde alabilir ve bu konuda kendinizi geliştirebilirsiniz.


hosteslik kursu