Tıbbi Nebevi Eğitimi Nedir

Tıbbi Nebevi Eğitimi Nedir

Tıbbi nebevi, yani Türkçesi ile Peygamber Tıbbı anlamına gelen bu kelime Peygamber efendimizin sağlıklı birey ve sağlıklı toplum yetiştirebilme amacı ile söylemiş olduklarını kaynak alarak ortaya çıkmış bir İslam bilimi veya ilimdir. Tıbbi nebevi eğitimi nedir diye soracak olursanız eğer bu kaynağın düzgün yorumlanması, sağlıklı bireylerin doğru yoldan eğitilmesi için gerekli olan bilgilerin kişiye anlatılması sürecidir. Peygamber tıbbının düzgün anlaşılabilmesi açısından birçok parametre ile ortak hareket edilmesi zaruridir. 

Tıbbi Nebevi Eğitimi Amacı

Hz. Muhammed (s.a.v) efendilerimizin tıp alanında İslam alemine katmış olduğu engin bilgilerin kişiye ve topluma kazandırılması. Bir diğer deyişle bu program Peygamber efendimizin sağlık alanı ile alakalı olarak önerdiği şeyleri, uygulamaları, besinleri ve daha nice yaşam tarzını etkileyecek faktörü öğrenmek ve hayata dahil etmektir. Tamamen Akademik bir disiplin kontrolünde işlenecek olan bu eğitim alanının insana ve topluma faydalarını artırmak gerekmektedir. 

Sağlıkta Mucize: Tıbbi Nebevi Eğitimi

Son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.v.) hazretlerinin temizlik yönüyle, beslenme yönüyle, hareket ve spor yönüyle, ibatet ve şuur yönüyle ve dahası davranış yönüyle tam bir iyilik hali içerisinde olması gereken insana öğütler verdi. Bu öğütlerin tamamı tıbbi nebevi eğitimi nedir sorusunu sormanıza neden olsa da sorunun cevabı insana huşû ve huzur katıyor. 

Ağız ve diş sağlığından tutun da, karakter ve mizaç veyahhut şimdilerde öğrendiğimiz psikoloji bilimine kadar her türlü alanda tamamen yüce Rabb’ın buyruklarını insana iletmiş olan Hz. Peygamber (s.a.v) ve biz müridleri her daim insana fayda katmak zorundayız. Tıpta ve sağlıkta 21. yüzyıl mucizesi olarak da bilinen tıbbi nebevi eğitimi nedir ne değildir iyice kavramak istiyorsanız en kısa sürede sizler de iletişime geçin. O büyük Nur’un gösterdiği ışıkta ilerleyebilmek adına bilgi vermek boynumuzun borcu.

Ayrıca edineceğiniz kazanımlarla sadece kendi hayatınızı daha pozitif ve verimli yapmakla kalmayacaksınız. Bir müslüman nasıl olmalı sorusunun cevabını da kendi içinizde keşfetmiş olacak ve bunu başta yakın çevreniz olmak üzere tüm zümrelere vereceğimiz sertifika ile yasal olarak aktarabileceksiniz. Nereden bildiğinizi soranlara teminatınız aldığınız sertifikanız olacak.


hosteslik kursu